hambaraviRaske on leida inimest kes ei teaks kuidas puhastada hambaid. Enamasti on see lihtne protseduur kujunenud igapäevaseks rituaaliks juba lapsepõlvest peale. Kuid hambaarstid nendivad, et ikkagi ei pööra paljud inimesed suu hügieenile piisavalt tähelepanu. Kas siis hooletusest või teadmatuseset lasevad nad mööda olulised hetked ja sellega suurendavad stomatoloogiliste haiguste riski. Regulaarne hammaste puhastamine hävitab 60% hambakattu ja parandab igemete seisundit.

1. Et hambad saaksid korralikult pestud on neid vaja harjata vähemalt 2 minutit. Pestes iga segmenti suus 30 sekundit (ülemine parem, ülemine vasak ja alumine parem ja alumine vasak) 2 korda päevas – hommikul ja õhtul. Ja kuna hambaharjal ei ole taimerit, siis on soovitav jälgida kella, veendumaks, et te puhastate hambaid piisavalt kaua.

2. Lihtne viis, kuidas teha kindlaks kui kahjulik on üks või teine maius on hinnata kuidas ta on valmistatud. Kui selle on valmistanud osav kokk, siis on selles tõenäoliselt ka palju suhkrut. Aga kui sööte naturaalset, looduse poolt loodud toodet, siis selle kahjulik mõju on minimaalne või olematu. Nt mesi, puuviljad, marjad ja pähklid.

3. Suhkur on meie hammastele tõsine vaenlane Ega arstid, siis asjata soovita meile pidevalt suhkru tarbimise vähendamist. Rääkimata suhkru negatiivsest mõjust meie nahale, südame-versoonkonnale ja luustikule. Maiustused ka suurendavad söögiisu.

4. Kahjulik ei ole ainult valge rafineeritud suhkur vaid ka kõik maiustused, mis sisaldavad suhkrut. Iiriskommid, kleepuvad söömise ajal hammaste ja igemete külge ja jäävad hammaste vahele. Selle tagajärjel pikeneb suhkru lahustamise aeg. See jällegi kiirendab bakterite kasvu, mis omakorda kahjustab hambaemaili.

Hammaste hoolitsuse täieliku kindluse saad vaid siis, kui käid ka kaks korda aastas hambaravi asutuses kõik hambad üle kontrollimas. Broneeri endale hambaravi aeg Tallinnas Sakala Hambaravis.