Hostelid Tallinnas

Odavad hostelid TallinnasKõige soodsam majutustüüp Tallinnat külastavale inimesele on hostel. Enamus hostelid Tallinnas asuvad vanalinnas, kus ööbib palju turiste erinevatest maailmaosadest. See on hea võimalus tutvumaks uute inimeste ning erinevate kultuuridega. Odavad hostelid Tallinnas maksavad alla kümne euro öö eest. See tähendab, et enamasti tuleb ööbida narivooditega tubades. Paljudes hostelides on ühistubasid, kus on üle kuue voodikoha. Siiski ei tähenda see alati seda, et kõik voodikohad on alati hõivatud. Hea õnnestumise korral võib juhtuda ka nii, et näiteks kaheksa voodikohaga toas ööbib ainult paar inimest. Hosteli omapäraks lisaks ühistubadele on see, et hind ei sisalda hommikusööki. Enamasti on hostelides olemas ühendköögid, kus iga klient saab endale meelepärase söögi ise valmistada. Siiski pakuvad osad hostelid Tallinnas ka hommikusööki. Üks neist on Kohver Hostel, kus rootsilauas olev hommikusöök kuulub hinna sisse. Lisaks sellele on võimalik osades hostelides osaleda erinevates väljasõitudes Lahemaale või Paldiskisse. Neid korraldavad enamasti hosteli enda töötajad.

Mõned hostelid Tallinnas teevad omavahel ka koostööd nagu näiteks Viru Backpackers  ja Tallinn Backpackers. Tallinn Backpackers korraldab enda majas pidusid ning sinna on oodatud ka Viru Backpackersi külastajad. Kuna enamus hostelid Tallinnas asuvad kesklinnas, siis on see hea võimalus tutvuda ka öise vanalinna ning selle pidudega. Odav hostel tallinnas võib olla toakvaliteedi poolest täiesti võrreldav mõne hotellitoaga.

Omale sobiva hosteli valimiseks peaks jõudma järeldusele, et kus soovitakse ööbida. Mõned hostelid Tallinnas asuvad ka väljaspool vanalinna. Nendest üks tuntumad on näiteks Euphoria Hostel ja Monk’s Bunk Hostel, mis mõlemad asuvad vanalinna piiri ääres. Sellised hostelid sobivad eelkõike neile, kes soovivad natuke vanalinna melust eemale hoida. Siiski on mõlemad hostelid otse Vabaduse väljaku juures, kus on palju erinevad bussi-, trammi ja trollipeatuseid. See tähendab, et ühendus ülejäänud Tallinnaga on väga hea. Mõni odav hostel Tallinnas asub ka kesklinnast kaugemal nagu näiteks Vabriku Hostel. See asub Põhja-Tallinna linnaosas, kuid vanalinn jääb siiski 10 minutilise jalutuskäigu kaugusele. Soovite kodusemalt magada, siis võite alati kaaluda enda voodipesu kaasa võtmist.