2009 aastal tehtud uuring Ball State ja Florida International ülikoolide koostöös leidis, et 38% hotellide külalistega seotud röövidest ja pettustest pannakse toime hotellitubades. Sinu vara varastamisel ära oota suurt kompensatsiooni. Üks paremaid võimalusi väärtusliku vara kaotamiseks on turvaline hotellitoa seif. Mida aga jälgida Tallinnas ja üldiselt hotellides seifi valimisel?

Paljud hotellid pakuvad ka ise hoiustamise võimalust. Mõned hotellid küsivad seifi kasutamise eest raha. Välismaal leidub ka mitmeid juhuseid kus seifi eest maksmisel näevad hotelli töötajad kergesti millised seifid on kasutuses ja see teeb neist potentsiaalsed sihtmärgid.

Hotellid ei taha seda küll tunnistada aga enamus varguseid pannakse toime hotellitöötajate poolt. Siiski pikkade näppudega koristaja või pahatahtliku töötaja vastu on tihtipeale hotelli seif väga hea lahendus, eriti odavamates hotellides või hostelites (kus paraku on harva seifi võimalus). Soovid oma hotelli kvaliteetseid seife, siis Safforti seifid kategooriast leiab kindlasti sobiliku lahenduse.

Paljude hotellide seifidele jäetakse alles tootja poolt määratud nn tagavarakood, millega saab üle kirjutada hotellikülastaja määratud seifi koodi kui viimane selle unustab. Mitmed hotellid unustavad ka tehasest tulnud seifide tagavarakoodi muuta või tühistada. Tehase tagavarakoodidega seife on turvaauditeid teinud eksperdid leidnud ka nelja ja viie tärni hotellidest, näiteks kood 999999, 111111, 000000 ja 1111, 9999, 0000 kõige sagedasemad tehase tagavarakoodid või tehasest tulnud seifide määratud esmakoodid, mis on unustatud muuta.

Nõuanded:
– Kontrolli, et seif oleks turvaliselt põranda või seina küljes,
– Kontrolli eespool nimetatud koode, et seif nendega ei avaneks,
– Ära kasuta enda sünnikuupäeva, toa numbrid või hotelli registreerimise kuupäeva oma paroolina (ka hotelli töötajatel on need andmed olemas).