Külaliskorterit külastavad kliendid ootavad, et korter on samamoodi puhas nagu hotelli tuba. See tähendab, et seal ei oleks jälgi eelmistest klientidest. See on ka põhjus, miks tihtipeale üüritakse külaliskortereid välja mitmeks päevaks ning omanikud ei peaks korteri koristamisele niipalju ressursse kulutama.

Korteri koristamisel kuluv aeg on enamasti erinev sõltuvalt külastajate korrapidamisest. Harvad ei ole ka juhused kus külalised enda järelt kõik korda teevad. Kahjuks on ka vastupidiseid näited. Seega võib keskmiselt arvata, et umbes 40 ruutmeetrise korteri koristamiseks kulub umbes paar tundi. Kui kuu jooksul käib külaliskorteris kümmekond klienti, siis tähendab see päris suurt ajakulu. Selle ajakulu vältimiseks eelistavad paljud külaliskorterite omanikud tellida endale koristusteenuse sisse või siis palgata selleks eraldi inimese. Koristusteenused Tallinnas ei maksa palju, et need sellisel kujul külaliskorteri omanikule ära ei tasuks. Näiteks SPS Grupi kodulehelt saab kenast välja lugeda, et koristatakse vastavalt kliendi vajadustele.

Selliste firmade kasutamise suur pluss on just paindlikus korteri omanikule, sest alati ei ole endal aega koristamiseks ning erinevate inimeste palkamine ja otsimine on samuti keeruline. Kindla firma valik annab selle töö nendele ning sellega kaasneb ka püsiv kvaliteet, mis majutusteenuse pakkumisel on väga oluline.