Kindlasti on igaüks meist märganud, kuidas tavakaubanduses müüdavad puhastusvahendid nahka ärritavad ning kuivatavad. Lisaks halbadest mõjudest inimorganismile, jätavad kõik need naftat, sünteetilisi lõhna-, värv- ja säilitusaineid, sünteetilisi tensiide, fosfaate, ensüüme, kloori, optilisi värvikirgastajaid, tugevaid pleegitusaineid jne sisaldavad puhastusvahendid suure jälje ka meie loodusele. Et seda vältida, tuleks kasutada ökoloogilisi alternatiive, mis on valmistatud taimede baasil ning on 100% biolagunevad, aga puhastavad kõik pinnad sama tõhusalt, kui tavavahendid.

Tänapäeval on erinevad looduslikud puhastusvahendid kättesaadavad igaühele ning laia valikuga poode leiab mitmeid. Näiteks ökopood Ökomon on kaubavalikusse võtnud tooted, mis oleksid ohutud nii meile kui meie keskkonnale.   

Hotellid, külaliskorterid ja teised majutusasutused on tihedalt külastatavad ning aina enam tuleb tähelepanu pöörata klientide erinevatele allergiatele. Koristamisel vajavad erilist tähelepanu vannitoa ja voodipesu puhastamisel kasutatavad vahendid. Ökomon OÜ tegevjuht selgitab, et üks paljudest teguritest, mis allergiate teket soodustab, ongi puhastusvahendid, mis sisaldavad mitmeid allergeene ja põhjustavad nii naha kui hingamisteede ärritust. Puhastusvahendite koostises olevad mürkained jäävad õhku mitmeks päevaks ning seetõttu tuleb majutusasutustes kasutatavaid tooteid eriti hoolikalt valida. Õnneks on inimeste teadlikkus tõusnud ning aina enam tehakse organismi- ja keskkonnasõbralikke valikuid ning valitakse looduslikud puhastusvahendid.

Ökoloogilised puhastusvahendid on valmistatud puhtalt taimede baasil ja neis teevad kasulikku tööd looduslikud, suhkru baasil valmistatud tensiidid. Tensiidid on pindaktiivsed ained, mis aitavad vähendada vedeliku pindpinevust ning lahustada mustust ja rasva. Vastupidiselt tavakaubanduse puhastusvahendites kasutatavatele sünteetilistele tensiidididele nagu näiteks naatriumlaurüülsulfaat, ei ärrita ega kuivata taimset päritolu tensiidid nahka ega kutsu esile allergilisi reaktsioone.

Samuti on mitmed orgaanilised puhastusvahendid lõhnatud, mis on samuti majutusasutuste puhul oluline. Klientidel on ju väga erinevad eelistused nii maitse kui lõhna osas ning seetõttu tuleks paljude poolt kasutatavaid ruume puhastada pigem tagasihoidliku lõhnaga vahenditega. 

Kuigi looduslikud puhastusvahendid võivad tihti tunduda liiga kallitena, siis on meie kõige väärtuslikum vara ju tervis ja sellesse tuleks investeerida igapäevaselt. Igapäevaste toodete puhul on oluline eelkõige kvaliteet ning mõju oma tervisele ja kuna üleliigsest prügist on saanud globaalne probleem, siis peaksid kõik mõtlema ka jalajälje vähendamisele. Tahame ju ka järeltulevatele põlvedele kinkida sama kauni ja puhta looduse nagu meil endal on.