Linane voodipesu – põhjused, miks valida just see

Kui linane kangas on populaarseks valikuks suveriiete valmistamisel, siis vaid sellega ei piirdu linase riide kasutusvõimalused. Linane voodipesu on pea sama hea kui suvised linased kleidid ja teised riided. Miks eelistada voodipesu, mis on valmistatud linasest kangast ja millised on selle peamised erinevused teiste materjalide ees? Tutvu meie artikliga ja saa teada!

Miks valida linane voodipesu?

Linase voodipesu omadused määratleb selle kangas. Kuna lina on looduslikest kiududest kangas, siis sellest valmistatud tekikott, voodilina, padjapüür on järgmiste omadusega:

  1. Väga vastupidav – loodud kestma aastateks.
  2. Hea hingavusega – sul ei hakka looduslikust materjalist voodipesu vahel magades liiga palav.
  3. Reguleerib hästi temperatuuri, see tähendab, et kuumadel suveöödel pakub linane voodipesu jahutust ja külmal talvel soojust.
  4. Imab hästi niiskust.
  5. Valmistatud looduslikest kiududest ja on seetõttu nahasõbralik ning sobib allergikutele.
  6. Valikus on mitmeid disaine, mille hulgast leiab sobiva igale maitsele. See sobib hästi nii soolaleiva kingituseks heale tuttavale kui ka iseendale.

Seega sobib linane voodipesukomplekt igasse koju, kus hinnatakse vastupidavaid ja looduslikest materjalidest valmistatud kodu tooteid. 

Kuidas valida kõige sobivam linane voodipesu?

Olgu selleks linane padjapüür, tekikott või voodilina, kõige õigema voodipesu leiad siis, kui võtad arvesse oma madratsi, padja ja teki mõõte. Veendu enne uue voodipesu ostmist, et tead, millised on voodipesu mõõdud, et valida välja õige suurusega linane voodipesu. 

Teiseks oluliseks nüansiks, mida arvestada, on disain. Kas armastad pastelseid toone või erksaid värve? Kuidas sulle meeldivad erinevad mustrid? Kuna linast voodipesu on saadaval väga erineva stiiliga, siis tasub süveneda värvivalikusse, et leida midagi, mis sobib sinu maitsega ja magamistoaga. 

Ajatuks valikuks on hele voodipesu, mis istub hästi ka igasuguse stiiliga magamistuppa, nii romantilisesse kui ka modernsesse. Kui sa soovid, et sinu linane voodipesu lisaks interjöörile särtsu, vali tugevamaid ja silmapaistvamaid toone ja mustreid. Veendu, et värvid sobivad kokku teiste valdavate toonidega sinu magamistoas.

Kuidas pesta voodipesu?

Ükskõik, kas sul on kodus linane voodipesu või mõnest teisest materjalist voodilinad, soovituslik on seda vahetada iga nädal. See tähendab ka seda, et kohe pärast vahetamist lähevad need pessu. Kui paljude riideesemete pesemiseks kasutad madala temperatuuriga pesuvett, siis voodipesu peaks pesema kõrgema temperatuuriga, aga samal ajal ei tohiks see ületada soovituslikku pesemise temperatuuri, mille on tootja välja toonud.

Iganädalane voodipesu vahetamine tagab värskuse sinu magamistoas. Õhutades iga päev ruumi, pestes regulaarselt voodilinu ja puhastades madratsit ja pindu, hoiad oma magamistoa tolmuvabana ja puhtana. Leia kõik vajaminev oma magamistoa jaoks kas Kaup24 või Hansaposti tootevalikutest. Mõlematest e-poodidest saad valida välja oma uued lemmikud voodipesukomplektid ja teised vajalikud sisustustooted.