Spordipanustamine algajatele: händikäp, koefitsiendid ja 1X2 panused

SISUTURUNDUS

Spordipanustamise populaarsuse tõus on kaasa toonud inimeste kõrgenenud huvi selle hasartmängu vastu. Võttes aga ette nimekirja spordimatši ajal tehtavate võimalike panuste kohta, teevad jahmunud algajad järsku suured silmad: mis asjad siin kirjas on? Löödavate väravate arv – arusaadav. Kes lööb värava – selge. Aga händikäp? Koefitsiendid, mis tunduvad olevat üsna suvalised numbrid? Müstiline 1X2? Seletame need segased terminid lahti.

Händikäp

Vivatbet panustamine spordile on populaarseim põhjus miks saiti külastatakse ja ettevõte täheldab, et händikäp-kategoorias tehtavate panuste arv on oluliselt kasvanud. Händikäpi põhimõte on tiimide võidušansside võrdsustamine. Seega antakse näiteks jalgpalli puhul “nõrgemale” tiimile virtuaalselt juba ette paar võiduväravat.

Näide: mängivad Võru päritolu FC Helios ja Hispaania Real Madrid. Real Madridi ennustatakse mängu võitjateks, seega panustamissaidid nagu Vivatbet.ee lisavad FC Heliose skoorile kolm väravat. Kui panustate Real Madridi võidule 2:0, ja mäng tõesti selle skooriga lõppeb, kaotate panustatud raha, kuna virtuaalne lõppseis oleks 3:2 Heliose kasuks.

Koefitsiendid

Nagu eelmises näites, on üks mängivatest tiimidest favoriidistaatuses ja teine tiim pigem potentsiaalne üllatusvõitja. Enne mängu algust ennustavad spetsialistid, võttes arvesse kõikvõimalikke näitajaid, milline tiim võiks võita ja annavad kummalegi meeskonnale võidu tõenäosuse protsendi.

Protsent teisendatakse koefitsiendiks lihta tehtega: 1 jagatud protsendiga. 50%-lise võidutõenäosuse korral on koefitsient 2,00 (1/0,50), 20%-lise tõenäosuse korral 5,00 (1/0,20). Rusikareegel on: mida madalam on koefitsient, seda suurem võimalus, et meeskond võidab. Vivatbetis spordile panustades näete alati enne panuse tegemist võimalikku võidukoefitsienti.

1X2

1X2 on neist kolmest kõige lihtsama põhimõttega. Kõigil kolmel sümbolil on oma tähendus:
1 – võidab kodus mängiv meeskond
X – mäng lõppeb viigiga
2 – võidab külalismeeskond
Kui mängitakse neutraalsel staadiumil, saavad tiimid positsiooni 1 või 2 juhuslikult. Veebileht Vivatbet.ee pakub 1X2 ennustamise võimalust pea igal spordialal, kaasa arvatud e-sport. Kuna osadel spordialadel pole viik võimalik, ei tasu ära ehmuda kui väljas X pole koefitsienti antud.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult!