Täispuhutav madrats ehk voodi siis, kui seda vajad

Kas mõtled täispuhutav madrats ja kohe lööb pähe halb mälestus asemest, mis on poole öö pealt tühjaks läinud ning pehme voodi asemel leidsid end järsku põrandalt? Õnneks on need ajad minevikku jäänud. Nii nagu mujal valdkondades, leiab ka täispuhutavate madratsite maailmas uusi innovaatilisi lähenemisi ning tänapäevane täispuhutav madrats suudab sind positiivselt üllatada.

Sobilik ka külaliskorterisse

Alati on esimene küsimus, et miks üldse soetada täispuhutav madrats? Kellel seda veel vaja peaks minema? Tegelikult on kvaliteetne õhkmadrats on heaks varuvoodiks igal pool. Alates enda kodus külaliste võõrustamisest ja suvilas puhkamisest, lõpetades külaliskorteritega, et oleks võimalus pakkuda rohkem magamiskohti.

Täispuhutava madratsi kui tavalise voodi reklaamimine oma külaliskorteri kuulutuses ei ole kindlasti aus. Võid aga olla kindel, et kui pakud seda lisavõimalusena, on rohkelt inimesi, kes eelistaksid täispuhutava madratsi kasutamist selle asemel, et jätkata mõne teise majutusvariandi otsimisega.

Öö veetmine täispuhutaval madratsil ei ole mingi probleem. Seda eriti siis, kui soetatud on kvaliteetne madrats ning selle valmispanek on tähendanud rohkemat, kui lihtsalt madratsi õhuga täitmist. Laste jaoks võib olla täispuhutava madratsi peal magamine kui omaette seiklus, mis muudab terve puhkusereisi veelgi põnevamaks!

Tea, mida sa otsid

Muidugi tahad, et külalistel oleks mugav olemine, ent voodi või lahtikäiv diivan ei ole alati parim variant. Mõlemad lahendused on märkimisväärselt kallimad ning mis veelgi keerulisem, nõuavad rohkelt ruumi ka siis, kui neid ei kasutata. Täispuhutav madrats on mitmekülgsem lahendus. Kui ei kasuta, lase aga õhust tühjaks ja pane turvaliselt hoiule.

Tõsi, kõige odavamad õhkmadratsid ei suuda tõesti pakkuda kuigi erilist magamiskogemust. Natukenegi suurem investeering parandab madratsi kasutusmugavus märkimisväärselt. Ja kui hakkad asja lähemalt uurima, avastad enda heameeleks, et ka kallimapoolsed ning ülimugavad Kaup24 või Hansapost täispuhutavad madratsid on siiski odavamad, kui uus voodi või diivan.

Muuda täispuhutav madrats mugavaks ööasemeks

Peamine nipp, kuidas tagada, et täispuhutav madrats ei tähendaks halba und, on enda mõtteviisi muutmine ning ajutise magamisaseme kui klassikalise voodi kohtlemine. See tähendab korralikku voodipesu, head patja ning vajadusel ka kattemadratsit. Mõtle sellelegi, mis eristab voodit täispuhutavast madratsist ja kuidas saaksid neid erinevusi maksimaalselt vähendada.

Näiteks peats, mis käib vooditega kokku kui sukk ja saabas ning on lihtne lahendus, et täispuhutav madrats oleks visuaalselt tavavoodi sarnane. Ei pea isegi eraldi peatsit soetama. Täiesti toimivateks võimalusteks on ka seinale riputatud kangas, patjadest laotud hunnik või madratsi ning seina vahele asetatud teist tooni plaat.

Ära unusta ka öökappi! Jällegi pole vaja minna uut mööblieset ostma, sest öökapi rolli suudab täita väike taburet, kast või ka raamatuvirn! Nii või naa on eesmärgiks pakkuda kohta, kus hoida telefoni, veeklaasi ja ka väikest laualampi. Suuremas ruumis tasub mõelda ka privaatsusele. Sirm ning laest riputatud kardinad nõuavad mõlemad vähe ruumi, ent aitavad toa edukalt mitmeks osaks jaotada ja pakuvad privaatset nurka.

Nagu näha, ei ole ka need paar lahendust kuigi keerulised ega aeganõudvad. Küll aga avaldavad need muljet ning garanteerivad, et täispuhutav madrats ei võrdu kehva kogemusega.