Tuled Tallina shoppama? Kolm nippi, kuidas valida ilutooteid

Ilutoodete valik on väga suur ja selles orienteerumine võib võtta väga kaua aega. Selleks, et sina saaksid kerge vaevaga enda kosmeetikakoti sisu täiendada, jagame nõuandeid, mida pidada meeles ilutoodete ja kosmeetika valimisel. Avasta nõuanded ja rõhuta parimate toodetega enda loomulikku ilu!

Veendu kvaliteedis

Nahk on meie kõige suurem organ ja on oluline, et me pakume sellele just sellist niisutust ja toitu nagu see vajab. Õigete ilutoodete võtmesõnaks on kvaliteet. See pole kindlasti midagi üllatuslikku, küll aga on seda keeruline mõõta. 

Üks võimalus, kuidas kvaliteedis kindel olla, on eelistada kas tuntud brändide tooteid, millega oled ise või sinu sõbrad rahul olnud, eelistada nii öelda apteegi kosmeetikat ja vaadata, kas tooted on dermatoloogiliselt testitud. 

Viimane on üks hea viis, kuidas kvaliteeti hinnata. La Roche Posay on tuntud Prantsuse kosmeetikabränd, mille valikust leiad palju näohooldustooteid alates näopuhastusest kuni UV-kaitsega kreemideni välja. La Roche Posay on tuntud ka dermatoloogiliselt testitud toodete poolest, mis tähendab seda, et neid on testinud nahaarstid. Kuna tegemist on tavaliselt ka farmaatsiatootjatega, siis neil on ka mitmeid teisi kriteeriume ja protsesse, mida tootmisel jälgida. Kõige täpsema info saab alati kaubamärgi enda käest. 

Olgu selleks La Roche Posay või mõne teise ilubrändi toode, veendu kreemi või näopuhastusgeeli koostises ja toimeainetes. Vaata, kas need sobivad sinu nahaga ja vajadusel pea nõu oma kosmeetiku või nahaarstiga. La Roche Posay ja paljude teiste kaubamärkide ilutooteid saad osta ka Kaup24-st ja Hansapostist.

Vali vastavalt oma naha tüübile

Teiseks väga oluliseks nüansiks on arvestada sellega, milline on sinu nahk ja kas sul on spetsiifilisi probleeme, mida soovid parandada. Kas sul on pigem kuiv, rasune või kombineeritud nahk? Kas sul on akne, rosaatsea või tundlik nahk? Väikesed kortsud või vananev näonahk? 

Sõltuvalt sinu naha seisukorrast ja vajadusest, tuleb valida kosmeetika. Paljude toodete peale on kirjutatud, millise naha jaoks see on mõeldud. See aitab sul teha oma esmase valiku. Kui sul on tundlik nahk, tasub valida näohooldustooted, mis ei sisalda üleliiga lõhnaaineid ja on loodud õrna naha jaoks. Samuti arvesta sellega ka kosmeetikatoodete valimisel. Näiteks tasub eelistada meigitooteid, mis on valmistatud looduslikest koostisosadest nagu tuntud Kiko Milano huuleläiked või mõned teised sarnased bränditooted.

© Savanenich Viktar via canva.com
© Savanenich Viktar via canva.com

Tutvu arvustustega ja brändi looga

Võib juhtuda, et soovid osta mõne brändi tooteid, mida pole enne kasutanud, siis uuri natukene, mida teised inimesed nende toodete kohta kirjutavad. Selleks googelda toote nime või brändi ja vaata, mida teised naised nendest räägivad. Sa võid küsida ka enda tuttavate käest, eriti, kui sul on mõni sõber, kes on katsetanud paljusid erinevaid brände. Ehk temagi oskab soovitada ja nõu anda.

Sobivate ilutoodete valimine võtab aega ja tasub arvestada ka sellega, et kui oled midagi soetanud, võib proovimise käigus selguda, et see pole siiski see, mida ootasid. Pidev proovimine aitab sul ühel hetkel leida tooted, mida armastad ja mis pakuvad sulle just seda, mida otsid.