Kuidas renoveerida külaliskorterit nutikalt ja rahakotisõbralikult?

Oled soetanud külaliskorteri? Esmalt soovime sulle palju õnne ja edu sellel põneval teekonnal! Kui ühtlasi otsid ka ideid, millega korteri väärtust tõsta ja see külaliste jaoks atraktiivseks muuta, siis alljärgnevates lõikudes räägime lähemalt, millised ehituslikud ja sisekujunduslikud tegevused toovad kõige enam kasu. Juttu tuleb nii sellest, kas õhksoojuspump on heaks kütteseadme valikuks ja kuidas leida vastupidav dušikabiin.

Ehituslikud tegevused

Olenevalt sellest, millises seisus korteri oled soetanud, tuleb paika panna ehitusplaan. Mõnda vanasse puumajja ostetud korteri puhul tuleb uuendada põrandad, värvida üle seinad ja leida nutikas lahendus küttesüsteemiks ja jahutuseks. Uuema korteri puhul võib piisata maalritöödest ja suurema rõhuasetuse saab panna sisekujundusele.

Alustame kõige olulisemast ehk siis heast kliimast. Juhul, kui korteris tuleb välja vahetada kütteseade, siis vali selleks säästlik ja multifunktsionaalne õhksoojuspump. Tegemist on lahendusega, mis talvisel ajal kütab ruumid soojaks ja suvise palavuse ajal pakub head jahutust. Õhksoojuspump sobib hästi lisakütteks korteritesse, kus on juba ahiküte, aga ka põhiliseks kütteallikaks kõikidesse nendesse korteritesse, millel on avar planeering ja tagatud hea õhuvoolu liikuvus. Maaküte ning õhk-vesi soojuspump on teised ideaalsed ja säästlikud lahendused, mis lisaks soojale toale garanteerivad ka sooja tarbevee. Olenevalt eelarvest ja elamust, tuleks valida kõige parema kvaliteedi ja hinna suhtega kütteseade.

Kui on tagatud talveks soe ja suveks jahe tuba säästliku küttesüsteemiga, nagu õhk-vesi või maaküte, soovitame pöörata tähelepanu vannitoa renoveerimisele. Lisaks sellele, et vannituba võiks välja näha ilus ja puhas, on oluline, et see oleks ehitatud korralikult ja niiskuskindlalt. Kui tegemist on väiksema vannitoaga, planeeri sinna dušinurk. Selleks vali välja kas mõni valmislahendusega dušikabiin või lase see ise ehitada ning paigalda dušikabiini seinad. Dušinurga planeerimiseks on mitmeid võimalusi, arvesta sellega, mis mahub vannituppa ning millise lahenduse saab parima hinna-kvaliteedi suhtega.

 

Laed ja seinad korda! Maalritööd võivad anda kogu korterile väga palju juurde. Nii nagu ka vannitoa renoveerimiseks, on palju erinevaid võimalusi ka seinte üle võõpamiseks. Hoia kas kõik seinad minimalistlikult valged või katseta erinevaid lahendusi, installeerides seinale puidust liistud, kasutades erinevaid värvilahendusi või seintele mõeldud kleebiseid. Sõltuvalt sellest, millist lõpptulemust soovid, kas pigem julget või klassikalist, pane paika seinavärvid ja mustrid. Eelistades lihtsaid ja ajatuid seinavärve, nagu valgeid või beeže toone, saad ruumile lisada karakterit erinevate sisustuselementidega: seinapiltide, lillede või tekstiilidega.

Kaunista, kaunista ja kaunista!

Kaunistamist pole peaaegu kunagi liiga palju ja see on äärmiselt oluline, et luua väga hea esmamulje kogu korterist. Kui sinu korter asub mõnes Eesti kuurortlinnas, siis kasuta sisekujunduses mere ja ranna motiiviga kaunistusi. Selleks ei pea ilmtingimata olema rannakarbid ja päikeseliselt kollased tekstiiltooted, vaid sinise-valge värvikombinatsiooni kasutamine kardinate, dekoratiivpatjade ja kasvõi lauanõude valimisel. Boheemlasliku Tartu korteri jaoks võivad olla headeks dekoratsioonideks hästi sätitud raamaturiiulid, kaunid pildid või vanade fotode põhjal loodud postritest galeriisein. Säravasse Tallinna kesklinna korterisse lisa instagrami vääriline sein, mis võib endast kujutada nii LED-tuledest valmistatud kaunistust või vahvat sõnumit. Miks mitte ka kiike, mis asendab elutoas mõnda tugitooli. 

Kõik alates mööblist kuni väiksemate sisekujunduselementideni, leiad Kaup24 ja Hansaposti laialdasest valikust. Vali välja kaunid ja hea hinnaga tooted ning värskenda külaliskorterit!